Славия се препъна срещу последния и не успя да измести Левски

Славия не успя да победи последния в класирането на efbet Лига Спартак (Варна), като срещата на стадион "Александър Шаламанов" в София завърши 2:2. Гостите от Морската столица повеждаха на два пъти в резултата, но не успяха да запазят преднината си. Денис Баланюк откри резултата в 45-ата минута. В 54-ата Ахмед Ахмедов изравни със своя първи гол за "белите". В 73-ата минута обаче Баланюк изведе отново "соколите" напред. В 79-ата минута Кемело Нгуена възстанови равенството с далечен изстрел. С получения резултат футболистите на Златомир Загорчич не успяха да изместят Левски от шестата позиция в класирането.

26 Славия - Спартак (Варна)

Срещата започна в спокойно темпо, като първата що-годе опасна ситуация дойде в 16-ата минута, когато Ромеш Ивей шутира към рамката на домакините. Ударът на панамеца обаче беше отбит в ъглов удар от бранител в бяло. Малко след това контузия получи халфът на "белите" Иван Минчев, което принуди Загорчич да извърши смяна. На мястото на Минчев влезе 19-годишният Кристиян Стоянов. Буквално минута след това Кристиан Добрев от "белите" също получи травма, като мястото му зае Ахмед Ахмедов

Първият точен удар в мача дойде в 26-ата минута, когато левият бек на Славия Людовик Соарес шутира от далечна дистанция, но Иван Дичевски отговори добре и улови топката. Играта предложи сиви минути, като в 37-ата се получи раздвижване пред рамката на "соколите". Галин Иванов стреля опасно от десетина метра, вратарят на Спартак изби с крак, а топката попадна у Тони Тасев, който не улучи празната врата.

В 45-ата минута гостите от Варна поведоха в резултата. Румен Руменов намери топката с десен външен от воле пред наказателното поле на "белите" и тя се спря в краката на Денис Баланюк. Украинският нападател пробва да прокара топката покрай излезлия срещу него Светослав Вуцов, последваха рикошет и кълбото се търкулна със спонд в мрежата - 1:0 за Спартак! Баланюк пък реагира по интересен начин след гола - реализаторът не се зарадва.

В началото на второто полувреме славистите наложиха натиск, който даде резултат в 54-ата минута. Първо, Галин Иванов удари със силен удар дясната греда зад Иван Дичевски. Малко по-късно бившият национал асистира с глава на Ахмед Ахмедов. Бившият нападател на ЦСКА - София посрещна с глава топката пред голлинията на "соколите" и резултатът беше изравнен - 1:1.

В 73-ата минута Денис Баланюк получи чудесно подаване с външен от Здравко Димитров, стреля, Вуцов спаси по отличен начин, но укранският реализатор направи перфектна добавка в долния ляв ъгъл - 2:1 за Спартак (Варна)

Радостта на "соколите" беше кратка, защото в 79-ата минута Кемело Нгуена изравни - 2:2. Френският полузащитник на Славия матира Иван Дичевски в хубав изстрел отдалече. В оставащото време домакините опитаха да достигнат до трети гол, но не сполучиха и трябваше да се задоволят с едната точка.

Славия 2:2 Спартак (Варна)

0:1 Денис Баланюк (45)
1:1 Ахмед Ахмедов (54)
1:2 Денис Баланюк (73)
2:2 Кемело Нгуена (79)

Стартовите състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 93. Кемело Нгуена, 33. Галин Иванов, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев, 11. Кристиан Добрев, 88. Тони Тасев.

Спартак (Варна): 21. Иван Дичевски, 9. Мехмед Мехмед, 25. Пламен Димов, 19. Никола Борисов, 6. Емануел Моура, 2. Велислав Боев, 77. Румен Руменов, 8. Ивайло Климентов, 33. Здравко Димитров, 14. Ивей, 27. Денис Баланюк.

Снимки: Владимир Иванов