Боруна победи Етър II, гостите изригнаха срещу съдийството

Боруна (Царева ливада) се наложи с 2:0 у дома над Етър II (Велико Търново). Двубоят е от 13-ия кръг на Северозападната Трета лига. Капитанът Владислав Мисяк откри резултата от фаул, десетина минути след началото. Васил Андреев вкара втория гол в средата на втората част при суматоха пред отсрещната врата. След края на срещата Николай Катъров, треньор на търновския тим изрази недоволството си от съдийството пред Sportal.bg.

„Приоритетът в съществуването на нашия отбор е изграждане на юноши и интегрирането им в мъжкия футбол. Резултатите от мачовете са от второстепенно значение. Това, което видяхме днес в Царева ливада беше откровена подигравка с тези деца. Гаврата с тях бяха решенията на съдиите. Заради отсъжданията им на измислени фаулове, мача се изнерви още от самото начало. Решенията им бяха тенденциозни все в наша вреда. Двата гола на съперника са в резултат на несъществуващи фаулове, които бяха отсъдени. В същото време очевадна дузпа в наша полза не беше свирена. Заради несъгласието си с подигравките, треньора на вратарите ни Александър Александров беше отстранен от скамейката с червен картон в 60-ата минута. Накрая само за секунди на състезателя ни Калоян Ненчев бяха вдигнати последователно два жълти и червен картон“.