Нкунку и Вернер зарадваха Лайпциг срещу Леверкузен

Отборът на РБ Лайпциг записа успех с 2:0 като домакин на Байер (Леверкузен) от 12-ия кръг на Бундеслигата. Това е девети мач без загуба за “биковете” във всички турнири, а “аспирините” нямат успех в последните си пет срещи в различните състезания.

В 32-рата минута Кристофър Нкунку даде аванс на домакините, след като се разписа с глава след центриране от пряк свободен удар. В 83-тата минута резервата Амаду Айдара изведе с чудесен пас Тимо Вернер, който се възползва от това, за да реализира втория гол в двубоя.

Така Лайпциг се изкачи на 5-ото място в класирането с актив от 19 точки, докато Леверкузен е на плейофната 16-а позиция с 9 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages