Светкавица с очакван успех

Светкавица се наложи с 5:1 в Търговище над Спортист (Генерал Тошево). Двубоят е от 11-ия кръг на Североизточната Трета лига. Домакините предрешиха крайния изход за половин час през първото полувреме. Капитанът Станислав Иванов откри резултата в 7-ата минута с глава след центриране.

Светкавица излиза за задължителни три точки

Той изведе зад защитата съотборника си Калоян Цветков, който удвои в 30-ата минута. В 37-ата Иванов вкара гол-копие на първия си. Малко след почивката гостите достигнаха до почетно попадение, дело на Александър Енев с шут от 30 метра. В 57-ата минута Севастиан Георгиев беше изведен сам срещу вратаря и направи 4:1. Много скоро Цветков се разписа за втори път. Още положения създадоха домакините.