Лудогорец III с очакван успех в Генерал Тошево

Лудогорец III (Разград) победи Спортист в Генерал Тошево с 4:0. Двубоят е от десетия кръг на Североизточната Трета лига. Очакван и напълно заслужен успех за селекцията на Захари Сираков.

Първата опасност обаче беше пред вратата на гостите. Тя дойде в началните минути, когато състезател на Спортист прехвърли вратаря и топката се удари в гредата. Разградският тим обаче взе инициативата и в 19-ата минута Георги Караиванов откри резултата от дузпа. Малко преди почивката Петър Кирев беше спрян с нарушение и сам реализира от бялата точка. Десетина минути след началото на втората част Никола Георгиев открадна топката, излъга бранител, замахна да шутира и след реакцията на вратаря насочи кълбото в мрежата му за 0:3. Секунди преди края, Николай Николов се възползва от подаване на влезлия като резерва Радослав Петров и реализира четвъртото попадение. Още стопроцентови голови положения създадоха момчетата от Лудогорец.