СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Лудогорец обърна Септември, отново полемика около решения на ВАР

Шампионът Лудогорец победи Септември (София) с 3:1 в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. "Орлите" не показаха най-добрата си игра, но все пак направиха нужното, за да стигнат до успеха и поредни три точки в актива си. На няколко пъти ВАР трябваше да се намесва, като предизвика полемики и спорове с част от решенията си.

Резултатът бе открит от гостите в 16-ата минута, когато Асен Чандъров реализира дузпа. Матиас Тисера пък изравни 6 минути преди почивката. Почти веднага след почивката Оливие Вердон даде преднина на домакините - също от дузпа, по-късно пък Шоу вкара трети гол.

След по-активна игра за домакините в началото на мача, но без опасности пред Димитър Шейтанов, гостите стигнаха до откриване на резултата в 16-ата минута. Малко преди това Дени Групер се подхлъзна в наказателното поле и спъна Мартин Петков в наказателното поле. Първоначално съдията не отсъди нарушение, но след преглед от ВАР реферът Георги Иванов посочи бялата точка. Зад топката застана Асен Чандъров и хладнокръвно реализира.

В 22-ата минута Септември можеше да стигне и до второ попадение. Мартин Ачков напредна по десния фланг и намери Петков в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Падт.

В 35-ата минута гол на Лудогорец бе отменен заради засада. След изпълнение от фаул на Спас Делев Шейтанов изби, но топката попадна в Жоржиньо, който подаде към Тисера на празна врата и аржентинецът реализира. След преглед от ВАР се потвърди, че решението в правилно.

Малко по-късно обаче Тисера все пак изравни. Нападателят се пребори с Илия Миланов и от въздуха реализира. В ситуацията гостите имаха сериозни претенции, че аржентинецът извършва нарушение срещу бранителя, избутвайки го в гръб, но след преглед от ВАР голът бе зачетен.

В началото на втората част Лудогорец стигна до пълен обрат. Шейтанов изби един удар по диагонал, след което Асен Георгиев задържа Тисера в наказателното поле, което накара съдията да отсъди дузпа за "орлите". Зад топката застана Оливие Вердон и реализира за 2:1.

В 62-ата минута Шоу реализира трети гол за разградчани. При едно центриране от ъглов удар халфът отклони топката и изненада Шейтанов за 3:1.

В следващите минути темпото на игра спадна и Лудогорец реши да пази сили за решителния си мач от Лига Европа срещу Рома. Септември пък нямаше сили да върне два гола пасив и не успя да застраши отново вратата на Падт.

С победата си днес Лудогорец се доближи отново на две точки от лидера ЦСКА - София. “Орлите” са с 35 точки, докато “червените” са с 37, но и мач повече. Септември от своя страна е на 11-о място с 13 точки и остава в средата на таблицата.

ЛУДОГОРЕЦ 3:1 СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ)
0:1 Чандъров (16-д)
1:1 Тисера (39)
2:1 Вердон (50-д)