Фенербахче спечели турското дерби в Евролигата

Фенербахче се наложи с 88:79 (26:27, 23:17, 22:18, 17:17) над Анадолу Ефес като гост в мач от петия кръг на Евролигата. До момента „фенерите“ не са усетили вкуса на загубата, а Анадолу е с баланс 2-3.

Мачът в Истанбул започна като истинско дерби, като за 10 минути домакините успяха да излязат само с точка напред в резултата, с до почивката вече изоставаха с 5 точки. Гостите продължиха да увеличават преднината си и след паузата, като преди последната четвърт тя вече беше 9 точки. В нея двата отбора отново се гониха в резултата и в крайна сметка тя завърши наравно. Това обаче не беше в полза на баскетболистите от Анадолу, които загубиха турското дерби в най-комерсиалния баскетболен турнир.

Скоти Уилбекин беше най-резултатен за Фенербахче с 25 точки, Марко Гудурич вкара 19, а 11 добави Джонатан Мотли.

За Анадолу Ефес с 14 точки се разписа Амат Мбайе, а Елиа Брайънт наниза 12.

Снимка: twitter.com/FBBasketbol