Казанлък тръгна с драматична победа над Славия в "Демакс лига"

Волейболният отбор на Казанлък започна с победа участието си в женската "Демакс лига". В среща от първия кръг "розите" се наложиха драматично като гости на Славия с 3:2 (18:25, 26:24, 25:23, 25:27, 15:12) в зала "Панайот Пондалов".

Възпитаничките на Иван Димитров поведоха в мача след 25:18, но загубиха следващите две части с минималното 24:26 и 23:25. Нова драматична развръзка и 27:25 за Казанлък в четвъртия гейм доведе срещата до тайбрек. В него "белите" взеха аванс от 8:6 и 11:7, но състезателките на Казанлък, водени от Стоян Гунчев, приключиха срещата след 15:12 и 3:2 в своя полза.

Във 2-ия кръг Казанлък отново ще гостува в София, но на Левски, докато Славия ще бъде гост на Варна ДКС. И двете срещи са в събота (5 ноември) съответно от 18,00 и 16,00 часа.

Снимка: kazanlakvolley.com