Ница пребори Партизан, а Словачко и Кьолн играха само седем минути

Ница надви Партизан за важна победа с 2:1 в среща от петия кръг на група “D” в Лигата на конференциите. Този резултат изравни двата тима на върха на класирането, но за сметки е рано, защото другият мач в групата между Словачко и Кьолн беше прекратен при резултат 0:0 след само седем минути игра заради гъста мъгла. Двубоят в Чехия ще бъде доигран утре (петък) от 14:00 часа.

На Лазурния бряг Ница беше по-добрият тим и срази сърбите след попадения на игралите в Премиър лийг Никола Пепе и Марио Лемина. Преотстъпеният от Арсенал нападател изведе своите напред в 29-ата минута. 16 минути преди края сърбите изравниха чрез попадение на Рикардо Гомеш, но само три по-късно Лемина зарадва феновете на домакините с гол, оказал се победен.

В същото време на стадиона в Ухерске Храдище Словачко и Кьолн трябваше да спорят помежду си, но гъста мъгла обърка всичко. След две отлагания срещата стартира със 75-минутно закъснение.

Футболистите обаче изкараха на терена само 7 минути, защото условията се влошиха и съдията прекрати двубоя. Така мачът ще бъде подновен в петък следобед от въпросната седма минута.

Само първият в крайното класиране отива директно на 1/8-финалите, а вторият ще трябва да мине през плейофен кръг, отговарящ на 1/16-финал. Останалите два отбора отпадат.