АЕК (Ларнака) изпусна победата срещу Динамо (Киев), но ще играе в Европа и напролет

Отборите на АЕК (Ларнака) и Динамо (Киев) направиха истински трилър в срещата помежду си от 5-ия кръг в група "В" на Лига Европа. Двубоят не излъчи победител, завършвайки 3:3, като домакините има за какво да съжаляват, че не взеха трите точки, тъй като водеха с два гола до 82-рата минута, но допуснаха изравняване в края. Дори и това равенство обаче бе добър резултат за тях, тъй като си гарантираха 3-тото място в крайното класиране и продължаване в Лигата на конференциите напролет.

За АЕК точни бяха Омри Алтман в 26-ата и 72-рата минута, както и Рафаел Лопес в 53-тата минута.

За гостите вкараха Владислав Варнат в 45-ата и Денис Гармаш в 82-рата и 92-рата минута.

Така АЕК събра актив от 4 точки и заема 3-тото място в класирането в групата, като няма как да завърши нито по-напред, нито по-назад, независимо какво ще се случи в последния кръг. Динамо пък остава на дъното с 1 точки и официално отпада от турнира, тъй като е с по-лоши показатели в преките двубои с кипърците.