Несебър спечели дербито с Черноморец

Несебър победи с 1:0 Черноморец (Бургас) в среща от междинния 14-и кръг на Югоизточната Трета лига и поведе с 5 точки пред днешния си съперник. Единственото попадение за "делфините" вкара централният защитник Тодор Петров в 17-ата минута, когато засече с глава центриране от ъглов удар.

Срещата се игра на много лошия терен в квартал Долно Езерово, но по трибуните се беше събрала прилична бройка зрители.

Успехът на несебърлии е особено ценен, защото те играха с човек по-малко от 35-ата минута. Тогава съдията Мустафа Шефкет от Кърджали изгони с червен картон Михаил Георгиев. Въпреки че в огромна част от мача гостите бяха с човек по-малко и се защитаваха, черноморци не успяха да създадат някакъв сериозен брой реални голови положения. Най-чистото пропусна централният бранител Павлин Чиликов, който от три метра паднал не видя къде точно е мрежата и стреля в аут.

Така, след като Георги Чиликов остави "акулите" на 1-о място в класирането без допуснат гол и поражение, сега при новия наставник Веселин Великов те търпят първа загуба. Несебър води с 34 точки, следван от Гигант (Съединение) с 33 след успеха с 1:0 над Сокол (Марково). Трети е Черноморец с 29.