Вратарят Джеймс Раймър изведе Сан Хосе до убедителна победа срещу Филаделфия

Джеймс Рaймър направи 30 спасявания за 26-и шътдаун в кариерата си, а Ерик Карлсон и Стивън Лоренц вкараха във втората част за победа на Сан Хосе Шаркс с 3:0 срещу Филаделфия Флайърс в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Рaймър осуети вихрено офанзивно начало на Филаделфия в мач и спаси всички 17 удара в последната третина. Феликс Сандстрьом пък спря 22 шайби в седмия си старт на вратата на Филаделфия.

Шаркс, които спечелиха за втори път в осем мача от началото на сезона, откриха резултата в десетата минута на втората част чрез Карлсон. Лоренц се разписа минута и половина преди края на третината, а Нико Щурм оформи крайния резултат на празна мрежа.

Чикаго Блекхоукс отбеляза две попадения в рамките на 13 секунди в последната третина и победи Сиатъл Кракен с 5:4 за трети пореден успех срещу този съперник.

Тайлър Джонсън вкара изравнителния гол 7:03 минути преди финалната сирена, а още в следващата атака Джейсън Дикинсън вкара за крайното 5:4. Джонсън завърши мача с два гола, а по един добавиха Макс Доми и Джухар Кейра.

Джаред Маккан завърши с гол и асистенция за Кракен, а Мартин Джоунс отрази 22 удара.

Доминик Кубалик записа гол и две асистенции за домакинска победа на Детройт Ред Уингс с 5:1 срещу Анахайм Дъкс. Дилан Ларкин добави едно попадение и голов пас, а за успеха се разписаха още Давид Перон, Джо Велено и Елмер Сьодерблом.

Данил Тарасов направи 30 спасявания и записа първата си победа в НХЛ, след като Кълъмбъс Блу Джакетс надви с 5:1 Ню Йорк Рейнджърс.

Зак Уеренски, Андрю Пийк, Игор Чинаков, Ерик Робинсън и Кент Джонсън вкараха головете за отбора на Кълъмбъс, докато Лиам Фоуди, Джак Рослович и Якуб Ворачек завършиха мача с по две асистенции.

Артьоми Панарин бе точен за Рейнджърс, които са с две поредни загуби.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:
Чикаго - Сиатъл - 5:4
Детройт - Анахайм - 5:1
Флорида - НЙ Айлъндърс - 3:2
НЙ Рейнджърс - Кълъмбъс - 1:5
Филаделфия - Сан Хосе - 0:3