Таранто смълча Верона на Радо Стойчев и Алекс Грозданов

Националът Алекс Грозданов и тимът на WithU (Верона) записаха драматично поражение в италианската Суперлига.

Воденият от Радостин Стойчев отбор отстъпи на Джойела Призма (Таранто) с 2:3 (25:17, 17:25, 25:23, 22:25, 13:15) в мач от четвърти кръг, изигран в "Пала Олимпия".

Алекс Грозданов бе резерва, като се появи на терена периодично във втората и третата част.

В последните два гейма остана като титуляр и отбеляза 3 точки (1 блока, 67% ефективност в атака - -5).

Бившият диагонал на Монтана Максим Сапожков заби 22 точки (1 ас, 1 блок, 49% ефективност в атака - +7).

Рок Можич приключи с 13 точки (1 блок, 44% ефективност в атака, 6% перфектно и 34% позитивно посрещане - -4).

За Таранто Томазо Стефани реализира 21 точки (1 ас, 3 блока, 43% ефективност в атака - +6). Канадецът Ерик Льоепки добави 20 точки (2 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака, 14% перфектно и 36% позитивно посрещане - +8).

Верона е 6-и с 5 точки (2 победи, 2 загуби), Таранто е 7-и със същия актив и баланс.

Следващият двубой за Верона е на 30 октомври (неделя), срещу Алианц (Милано).

Таранто излиза срещу Падуа, с национала Аспарух Аспарухов.

WithU (ВЕРОНА) – ДЖОЙЕЛА ПРИЗМА (ТАРАНТО) 2:3 (25:17, 17:25, 25:23, 22:25, 13:15)
ВЕРОНА: Рафаел Де Оливейра, Максим Сапожков 22, Рок Можич 13, Нумори Кейта 12, Леандро Моска 6, Лоренцо Кортезия 4 - Марко Гаджини-либеро (Лука Спирито, Джулио Магалини 10, Андреа Дзаноти, АЛЕКС ГРОЗДАНОВ 3, Мадс Йенсен)
Старши треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
ТАРАНТО: Марко Фаласки 1, Томазо Стефани 21, Ерик Льопки 20, Олег Антонов 17, Аимоне Алети 8, Якопо Лорица 7 - Марко Рицо-либеро (Хараламбос Андреопулос, Франческо Пиери-либеро, Франческо Котарели)
Старши треньор: ВИНЧЕНЦО ДИ ПИНТО.