Воден от Диас и Ориги Милан развинти Антов и Монца

Милан записа четвърта поредна победа в Серия А, след като победи с 4:1 Монца на "Сан Сиро". Над всички на терена бяха Браим Диас и Дивок Ориги, който бе титуляр за "росонерите" за първи път. Испанецът отбеляза два гола през първото полувреме. Бившият нападател на Ливърпул пък асистира за второто попадение, а в 65-ата минута отбеляза първия си гол за Милан. Филипо Ранокия върна едно попадение в 70-ата минута преди влезлият като резерва Рафаел Леао да се разпише.

Българският национал Валентин Антов за първи път излезе като титуляр в Серия А за този сезон. Той не успя да спре Диас при първия гол, а допусна груба грешка, която доведе до четвъртото попадение за домакините.

След този успех Милан се изравни на върха с Наполи, който утре гостува на Рома. Стефано Пиоли дори имаше възможност да запази някои от основните си играчи за важното гостуване на Динамо (Загреб) във вторник. Сандро Тонали и Оливие Жиру останаха на пейката, а Рафаел Леао влезе в игра в 60-ата минута.

Срещата започна очаквано с по-голям контрол на "росонерите", но не на особено високо темпо. Когато домакините вдигаха оборотите, съперникът имаше проблеми. В 16-ата минута Браим Диас получи топката в центъра от вратаря си. Испанецът напредна, халфовете го оставиха да пробие, а защитата не му попречи. В последния момент Валентин Антов опита да се намеси, Диас падаше на земята, но въпреки това успя да отправи удар и да прати топката в мрежата.

Следващата добра атака на Милан не доведе до точен удар. В 24-ата минута стражът на домакините Татарушану трябваше да се намесва след далечен изстрел на Сенси. Малко по-късно Монца бе много близо до изравняване. Карлос Аугусто стреля с глава от прекрасна позиция, непокрит в наказателното поле, но прати топката право в ръцете на вратаря.

Ориги в първия си мач като титуляр за "росонерите" започна да демонстрира качествата си. Той отлично финтира двама защитници в наказателното поле и си освободи място за удар, но прати топката покрай лявата греда на Ди Грегорио. В 41-ата минута белгиецът получи проби отдясно, задържа топката и намери точния момент да я насочи към Диас, който се завъртя и с прецизен удар удвои аванса на домакините.

В началото на второто полувреме Анте Ребич пропусна отлична възможност. Браим Диас получи контузия след сблъсък с Антов и трябваше да напусне терена, а на негово място се появи възстановения наскоро Шарл Де Кетеларе. Ориги създаваше доста проблеми на защитата на Монца. В една ситуация той излезе на чиста позиция, но се забави и Антов изби топката. При друга добра атака белгиецът се справи отлично и пусан към Месиас, който прати топката високо над вратата.

Ориги ознаменува отличната си игра с прекрасен гол в 65-ата минута. След пробив на Жуниор Месиас отдясно бразилецът намери Ориги, който овладя с едно докосване и след това заби топката в горния ляв ъгъл на вратаря.

Милан очакваше спокоен завършек на мача, но гостите върнаха едно попадение. Влезлият на почивката Филипо Ранокия прекрасно насочи топката от фал от доста сериозна дистанция, а вратарят на "росонерите" не се намеси по най-добрия начин. Попадението вдъхнови играчите на Монца и те бързо направиха нова добра атака. Те тръгнаха активно в нападение и бяха близо да върнат интригата в мача. Татарушану се справи с удар на Карбони, който бе на отлична позиция.

Шест минути преди края Антов допусна груба грешка и загуби топката, която се озова в Тео Ернандес. Французинът напредна и намери Леао, който бе безкомпромисен. В добавеното време Де Кетеларе пропусна да се разпише, след като само трябваше да уцели вратата, но опитът му за удар от въздуха не беше успешен.

МИЛАН - МОНЦА 4:1
1:0 - Диас (16)
2:0 - Диас (41)
3:0 - Ориги (65)
3:1 - Ранокия (70)
4:1 - Леао (84)

Снимки: Imago