Ранна дузпа донесе успех на Рома над опашкаря

Отборът на Рома записа пестелив успех с 1:0 при гостуването си на Сампдория в двубой от 10-ия кръг на Серия "А". Това е трета поредна шампионатна победа за „вълците“, които записаха суха мрежа в среща от Калчото за първи път от 30 август, когато разбиха Монца с 3:0.

Още в 7-ата минута главният съдия посочи бялата точка, след като с помощта на ВАР видя игра с ръка на Алекс Ферари. Капитанът на „джалоросите“ Лоренцо Пелегрини се нагърби с изпълнението на дузпата и успешно я превърна в гол с хладнокръвен шут. Това беше първото му попадение в първенството през сезона, като то дойде в неговия мач номер 200 в италианския елит. Двубоят обаче не изобилстваше от положения за още голове, като след почивката Николо Дзаниоло и Андреа Белоти не се възползваха от възможностите пред тях. В добавеното време Дзаниоло все пак се разписа, но беше маркирана засада и резултатът остана непроменен.

Така Рома събра 22 точки в своя актив и се изкачи на четвъртата позиция в класирането, където Сампдория остава на дъното с едва 3 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages