ЦСКА 1948 нанесе неприятна загуба на Спартак преди варненското дерби и оглави класирането

ЦСКА 1948 победи с 2:0 Спартак (Варна) в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Домакините бяха по-активните на терена и заслужено спечелиха трите точки днес. Точни за тях бяха Евгений Сердюк (33') и Парвиз Умарбаев (38'), които се разписаха през първото полувреме. С тази победа момчетата на Любо Пенев се изкачват поне временно на първата позиция в класирането, изпреварвайки отбора на ЦСКА - София. За гостите пък загубата е втора поредна и идва в доста неподходящ момент, след като следващата седмица "соколите" се изправят срещу Черно море в дербито на Варна.

Братя Найденови гледат на живо ЦСКА 1948 - Спартак (Варна)

Двубоят в Бистрица започна равностойно, като първите две положения дойдоха на сметката на гостите. В 3-ата минута Тошев стреля от малък ъгъл от воле, но Елитон изби точно пред погледа на Наумов. 2 минути по-късно Ромееш стреля от дистанция, но право в ръцете на вратаря на ЦСКА 1948.

В следващите минути "червените" натиснаха своя опонент и в 12-ата минута Елитон засече с глава центриране от фал, но ударът му излезе в аут. С напредване на времето домакините все повече и повече контролираха топката и владееха инициативата в срещата, докато варненци залагаха на контраатаката. Именно в една такава Тошев опита далечен шут отляво, който обаче премина над напречната греда.

В 24-ата минута дойде и първият точен изстрел за ЦСКА 1948. След центриране отдясно топката стигна до Ивайло Чочев, който засече с глава, но Дичевски безпроблемно улови.

19 ЦСКА 1948 - Спартак (Варна)

Офанзивнита напъни на "червените" дадоха резултат в 33-ата минута. Тогава Джонатан Перейра изпрати топката в наказателното поле, а там Евгений Сердюк стреля с глава с гръб към вратата и прати кълбото в мрежата на Спартак за 1:0. Това бе и първо попадение за бившия футболист на Черно море с екипа на ЦСКА 1948.

Само 5 минути по-късно домакините вкараха и втори гол. След поредната си атака Ивайло Чочев подаде към Парвиз Умарбаев, който пое на границата на наказателното поле, с едно докосване се обърна и отправи изстрел към вратата на Дичевски. Въпреки че ударът на халфа на "червените" не бе особено силен, той бе достатъчно точен за да се оплете в мрежата на Спартак за втори път - 2:0.

До края на полувремето домакините продължиха да натискат, но не успяха да вкарат повече голове. Така на почивката момчетата на Любо Пенев се оттеглиха с 2 гола аванс.

Второто полувреме започна по същия начин, по който завърши и първото. В 56-ата минута Сердюк стреля по земя отляво, но Дичевски улови. Малко по-късно Ради Кирилов шутира силно от малък ъгъл, но неточно. В 67-ата минута Чочев опита късмета си от границата на наказателното поле, но и този път вратарят на гостите изби.

В 73-ата минута Здравко Димитров бе изведен добре по дясното крило. Фланговият футболист напредна, смени рязко посоката и стреля, но топката се отклони противников състезател и излезе в корнер.

До края на мача ЦСКА 1948 продължи да бъде по-активен на терена, но до по-сериозни положения не се стигна. Единствено в 87-ата минута Чочев бе изведен добре и остана на чиста позиция сам срещу вратаря, но не успя да отиграе добре кълбото и го прати в аут.

Както вече стана ясно, с тази победа "червените" излизат на първата позиция с 30 точки и ще се задържат там и след изиграването на всички срещи от този кръг. Спартак от своя страна остава последен с 5 пункта. В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на Славия, а Спартак приема на "Коритото" Черно море във варненското дерби.

ЦСКА 1948 2:0 СПАРТАК (ВН)

1:0 Евгений Сердюк (33)
2:0 Парвиз Умарбаев (38)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 2. Джонатан Перейра, 18. Ивайло Чочев, 58. Октавио, 39. Парвиз Умарбаев, 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов, 25. Евгений Сердюк;

Спартак: 21. Иван Дичевски, 25. Пламен Димов, 19. Никола Борисов, 6. Емануел Моура, 9. Мехмед Сабри, 11. Виктор Митев, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев, 90. Мартин Тошев, 20. Родни Антуи, 14. Ивей Ромееш.

Снимки: Владимир Иванов