Унион с трудна, но важна победа над Малмьо

Унион стигна до важна победа с 1:0 в домакинството си на Малмьо. Единственото попадение падна минута преди края на редовното време, когато Робин Кнохе реализира от дузпа.

Този успех запази шансовете на лидера в Бундеслигата за продължаване напред в Лига Европа. Берлинчани имат актив от 6 точки след два успеха срещу Малмьо, а пред тях са Юнион Сен-Жилоа с 10 и Брага със 7.

В началото на срещата Малмьо владееше топката повече време, но не знаеше какво да прави с нея. И двата отбора действаха предпазливо, а единствената по-опасна ситуация през първото полувреме дойде след статично положение и завърши с удар на Тримел.

След почивката Унион се активизира, но трудно създаваше положения в предни позиции. В 65-ата минута удар на Рани Кедира бе отклонен и топката срещна гредата. Германците имаха още едно положение преди ново затишие. Мачът отиваше към нулево равенство, когато резервата Ломотей събори Беренс и се стигна до дузпа, която Кнохе реализира. В добавеното време Ломотей получи и втори жълт картон и бе изгонен.

Снимки: Imago