ПСВ отново вкара пет гола на Цюрих

ПСВ Айндховен отбеляза пет гола на Цюрих във втори пореден мач. Миналата седмица нидерландците спечелиха с 5:1, а днес победиха с 5:0 при домакинството си. След този успех тимът на Рууд ван Нистелрой е втори в група А на Лига Европа. Той изостава на три точки от лидера Арсенал, който е изиграл мач по-малко.

ПСВ водеше с три гола до почивката. Ерик Гутиерес откри резултата в деветата минута от добавка, след като удар с глава на Обиспо бе отразен. Шест минути по-късно Веерман удвои аванса на домакините, а Ибрахим Сангаре добави трето попадение в 34-ата минута.

На почивката Ван Нистелрой извади Гакпо и Симонс, но това не спря тима да продължи да създава положения. Веерман отбеляза втория си ггол в мача в 55-ата минута, а резервата Ануар Ел Гази оформи крайното 5:0 шест минути преди края.

Снимки: Imago