Трабзонспор разпердушини неориентиран Монако

Трабзонспор записа гръмка победа с 4:0 над Монако в домакинството си от 4-тия кръг в група "Н" на Лига Европа. Това бе изключително ценен успех за турския шампион, който се възползва перфектно от грешките на неориентирания си в този мач съперник.

Монако буквално сам си вкара първия гол в мача в 44-тата минута. Вратарят Александър Нюбел в опит да изрита топката напред уцели тялото на съотборника си Маланг Сар и кълбото се оплете в мрежата за 1:0.

В 48-ата минута след центриране от корнер Витор Юго с глава удвои преднината на турския тим.

В 57-ата минута Енис Барди направи резултата класически с попадение от фаул.

Четвъртият гол пък бе дело на Трезеге, който се възползва от нова грешка в отбраната на съперника, отне от Вандерсон и отбеляза за крайното 4:0.

С тази победа Трабзонспор се изравни по точки с Монако, като двата тима заемат съответно 2-рото и 3-тото място във временното класиране с по 6 точки.