Червен картон помогна на Реал Сосиедад по пътя към елиминациите

Реал Сосиедад е поредният отбор, който намери място на елиминациите в Лига Европа. Баските спечелиха с 3:0 домакинството си на Шериф (Тираспол) в група "Е", записвайки четвърта поредна победа. Домакините на "Аноета" бяха подпомогнти и от факта, че съперникът им игра с човек по-малко от 33-тата минута, когато Армел Зоури си изкара червен картон.

Домакините натиснаха още от началото, като късметът на два пъти им обърна гръб, след като удари на Карлос Фернандес и Брайс Мендес натресоха гредите.

В 33-тата минута Зоури действа грубо за втори път в мача и получи втори жълт и червен картон за по-малко от десет минути.

Реал Сосиедад се възползва от численото си предимство и поведе в резултата в 45-ата минута на първото полувреме. Тогава Александър Сьорлот се откъсна зад защитата и с удар от границата на пеналта намери левия ъгъл на вратата за 1:0.

В 66-ата минута Роберт Наваро подаде прекрасен извеждащ пас за Диего Рико, който без забавяне заби кълбото в мрежата за 2:0.

В 81-вата минута домакините подпечатаха успеха си с трети гол. При едно центриране в пеналта Такефусе Кубо с глава продължи към Роберт Наваро, който отблизо вкара за 3:0.

Така Реал Сосиедад е лидер в групата с 12 точки и е сигурен участник в следващата фаза. Шериф остава на 3-тото място с 3 точки.