Серията на АЗ Алкмаар приключи в Кипър

След шест поредни победи в Лигата на Конференциите Аз Алкмаар трябваше да преклони глава при гостуването си на Аполон Лимасол. Нидерландците загубиха с 0:1, но въпреки това си остават убедителен лидер в групата.

Наставникът на гостите Паскал Янсен бе направил някои промени в състава и даде шанс на играчи, които по-рядко са титуляри. Въпреки това тимът му започна отлично и в седмата минута Де Вит удари греда, а малко по-късно пропуснаха нова отлична възможност.

Противно на развитието на мача Аполон поведе в 32-ата минута с попадение на Роберге. След почивката АЗ не игра на нужното ниво и почти не създаде положения. Една от малкото ситуации дойде малко преди края, когато удар на Де Вит бе спасен от вратаря на кипърците.

Снимки: Imago