Безпощаден Байерн е в следващата фаза след разгром над Виктория

Байерн (Мюнхен) постигна очаквана победа с 4:2 в гостуването си на Виктория (Пилзен) от 4-тия кръг в група "С" на Шампионската лига. Това бе четвърта поредна победа за германския шампион в така наречената "група на смъртта". Баварците обаче до момента са над всички в нея и с този успех си гарантираха продължаване на 1/8-финал. Садио Мане (10'), Томас Мюлер (14') и Леон Горецка (25' и 35') се разписаха за гостите, докато домакините направиха поражението си по-почетно с голове на Адам Вълканова (62') и Ян Климент (75').

Още от самото начало стана ясно, че Байерн няма да срещне особена съпротива тази вечер. Гостите поведоха още в 10-ата минута. Садио Мане направи двойно подаване с Леон Горецка, който го изведе сам срещу вратаря, а сенегалецът технично копна топката за 0:1.

Само четири минути по-късно резултатът бе удвоен. Кингсли Коман бе изведен отляво, той пусна успоредно на голлиинята към Томас Мюлер, за когото бе лесно да засече топката в мрежата за 0:2.

Третият гол дойде в 25-ата минута. Мюлер попаде към границата на наказателното поле, Льорой Сане пропусна топката за Горецка, който овладя и стреля във вратата за 0:3.

В 35-ата минута Горецка добави и втори гол на сметката си. Той получи прекрасен пас в коридор от Сане и хладнокръвно отбеляза за 0:4.

През втората част гостите като че ли отпуснаха газта и така позволиха на съперника да направи загубата си по-почетна.

В 61-вата минута Свен Улрайх трябваше да прави страхотно спасяване след изстрел с глава отблизо на Перница. Само минута по-късно резултатът бе намален. При едно центриране топката бе свалена за Вълканова, който със страхотен шут от движение заби кълбото в мрежата за 1:4.

В 75-ата минута падна и втори гол в германската врата. Климент получи около точката на дузпата, овладя и с шут от воле със завъртане бе точен за 2:4.

Все пак до нещо по-опасно за Байерн не се стигна, като германците си тръгнаха с трите точки и с 12 са еднолично начело в класирането в групата и вече са сигурен участник на елиминациите. Виктория пък остава на дъното с нулев актив.