Ман Сити остана без гол в гостуването си на Копенхаген в отсъствието на Холанд

Манчестър Сити завърши наравно 0:0 в гостуването си на Копенхаген в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Датският тим прекъсна серията на “гражданите” от три последователни успеха в турнира и взе частичен реванш след унизителната загуба с 5:0 в двубоя между двата тима преди седмица. Джосеп Гуардиола бе оставил на скамейката звездата на тима Ерлинг Холанд, който така и не се появи в игра.

Отборите предложиха едно много интересно първо полувреме, което бе изпълнено с интересни ситуации, а на няколко пъти трябваше и ВАР да се намесва, за да бъдат вземани някои ключови решения в срещата.

До куриозен автогол в полза на домакините можеше да се стигне още в 4-ата минута, когато една топка бе върната към Едерсон, но той не успя да я спре и тя излезе в корнерсъвсем близо до дясната греда.

“Гражданите” успяха да отбелжат попадение в 12-ата минута, когато Риад Марез се пребори за една топка пред наказателното поле, а впоследствие топката отиде към Родри, който с много плътен удар я прати в мрежата. Попадението обаче бе отменено поради игра с ръка на алжиреца.

Играчите на Копенхаген създадоха ново добро положение пред себе си в 19-ата минута, когато отнеха топката при разиграване на гостите пред наказателното си поле и отправиха много опасен удар чрез Лерагер, но стражът на Сити успя да спаси.

В 23-ата минута португалският рефер бе привикан след едно изпълнение на корнер в наказателното поле на Копенхаген, за да прегледа ситуация за дузпа, която впоследствие отсъди. Зад топката застана Риад Марез, но стреля слабо и вратарят Камил Грабара спаси.

Няколко минути след това футболистите на Якоб Нееструп осъщестиха добра контраатака, а Виктор Клаесон бе на косъм да излезе очи в очи с Едерсон, когато бе фаулиран от Серхио Гомес. Първоначално реферът не реагира, но след консултация с ВАР белгиецът бе изгонен от игра и Манчестър Сити остана с човек по-малко на терена,

След почивката темпото видимо поспадна, а интересните ситуации бяха далеч по-малко. Играчите на Манчестър Сити се бяха прибрали малко по-близо до своето наказателно поле и търсеха повече сигурност. Все пак на два пъти в 52-ата и 57-ата минути Кевин де Бройне отправи опасни удари, но не сполучи. Двата тима не пестяха усилия, но на моменти създаваха впечатление, че са доволни от това да разделят по една точка.

В 84-ата минута “гражданите” успяха да пресекат една топка в полето на датския си противник и впоследствие Кансело отправи опасен удар, но отново Грабар бе концентриран и спаси.

По този начин Манчестър Сити грабна точка и продължава да води уверено в групата с 10 точки. Борусия (Дортмунд) заема второто място с шест, а Копенхаген изпревари Севиля и вече е трети с 2.

Снимки: Imago