АЛБА Берлин вгорчи завръщането на Обрадович и Партизан

Тимът на АЛБА Берлин стартира сезона в Евролигата с брилянтно представяне и убедителна победа над завърналия се сред най-добрите отбор на Партизан. "Албатросите" разпиляха съпреника си със 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23), благодарение на вихрена първа четвърт.

Момчетата на Израел Гонзалес впечатлиха с много добър отборен баскетбол през първото полувреме, в което регистрираха 18 асистенции на сметката си и по този начин преднината им на почивката бе цели 18 точки при 61:43. След паузата домакините от Берлин свалиха нивото, но Партизан дори не успя да скъси разликата до едноцифрените размери и АЛБА се сдоби с първи успех за сезона.

Тамир Блат поведе реализаторите за победителите с 16 точки. Люк Сикма завърши с 15 точки, 6 борби и 7 асистенции, Габриеле Прочида вкара 12 точки, а Маодо Ло и Лукас Олинде се разписаха с по 11 точки всеки, като вторият оформи дабъл-дабъл с 10 борби.

Данте Екзъм бе над всички за Партизан с 22 точки. Данило Анджушич вкара 14, а Зак ЛиДей и Кевин Пънтър приключиха мача с по 13 точки.