Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на сингъл и на двойки в София

Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на сингъл и на двойки жени на Открития международен шампионат на България по бадминтон, който се провежда в столичната зала "Европа". Във втория си мач европейската шампионка за девойки до 19 години победи втората поставена в схемата Ти Цян Лин от Тайван в изключително оспорван мач с 21:12, 18:21, 21:19 за 64 минути. Утре в спор за място на полуфиналите Налбантова ще играе срещу номер 7 Мишел Тин от Англия.

На двойки жени Налбантова и Полина Бухрова (Украйна) спечелиха срещу българките Михаела Чепишева и Цветина Попиванова с 23:21, 21:16 за 32 минути. Следващите им съпернички са водачките в схемата Доминика Квасник и Корнелия Марчак от Полша.

Калояна Налбантова стартира с победа в София

Михаела Чепишева допусна поражение във втория кръг от Елени Христодулу (Кипър).

При мъжете поставеният под номер 1 Димитър Янакиев отпадна във втория кръг след загуба от Юсуф Яшар от Турция с 19:21, 17:21 за 36 минути.

На смесени двойки Станимир Терзиев и Цветина Попиванова се класираха за четвъртфиналите след успех срещу четвъртите поставени Едвин Хаджихалилович и Луна Шабан (Хърватия) с 21:17, 21:8 за 18 минути.

Димитър Янакиев стартира с победа на Открития международен шампионат на България по бадминтон

Загуби претърпяха други българи - Цветомир Стоянов и Йоанна Йорданова при смесените дуети, както и Павел Димитров/Стефан Зеиров и Александър Петров/Красимир Тодоров при мъжките двойки.

Утре надпреварата продължава от 10.00 часа сутринта с четвъртфиналите.