Истанбул не успя да победи в гостуването си в Латвия, но продължава да води в групата

РФС и Истанбул Башакшекир не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0 в мач от третия кръг на тяхната група А от Лигата на конференциите.

Гостите можеха да поведат още в първата минута на двубоя, когато Бертран Траоре се озова на отлична позиция, но ударът му бе спасен. Турският тим продължи да бъде по-активен и няколко негови играчи се отличиха със сериозни пропуски до края на първата част.

Домакините вдигнаха оборотите и от своя страна също бяха близо до това да отбележат първото си попадение в турнира чрез Андрей Илич, но той нацели гредата десетина минути след началото на втора част. Играчите на Емре Бельозоглу отговориха с хубав изстрел на Йозджан, но и той бе париран от стража на домакините.

Двайсет минути преди края на срещата домакините останаха с човек по-малко, след като Шимкович получи втори жълт картон за нарушение в средата на терена. Турският тим продължи да атакува и на няколко пъти бе близо до гол, но усилията на гостите така и не се увенчаха с успех и двубоят завърши наравно.

С точката Истанбул Башакшекир остана на първото място в класирането на своята група със 7 точки. За латвийският РФС това бе втора точка в груповата фаза, но те продължават да са на последното място в подреждането.