Злощастен дебют на Марсело за Олимпиакос, Фрайбург е все така неудържим

Легендата на Реал Мадрид Марсело записа дебют за новия си клуб Олимпиакос, но това не се превърна в приятно изживяване, защото гръцкият гранд загуби тежко с 0:3 от ФК Карабах като домакин в среща от третия кръг на група “G” на Лига Европа. По същото време в другия мач Фрайбург надви Нант с 2:0 и е категоричен лидер с пълен актив. За тима от Пирея това е трето поредно поражение и той изглежда обречен на дъното.

Бразилският ветеран, който подсили Олимпиакос като свободен агент, се появи като смяна в 60-ата минута, когато резултатът все още беше 0:0. След това домакините се сринаха и бяха разбити от съперника. Овусу Квабена вкара за 1:0 в 68-ата минута, в 82-рата Марко Вешович удвои, а след него точен беше и Рамил Шейдаев в 86-ата.

Паралелно с това в Германия Фрайбург, който е на върха в Бундеслигата, се справи с Нант и е фаворит да спечели групата. И тук головете дойдоха през втората част, като се разписаха Даниел-Кофи Киере в 48-ата и Винченцо Грифо в 72-рата.

Първият се класира за 1/8-финалите, вторият отива на плейоф за място на 1/8-финалите, а третият се прехвърля в Лигата на конференциите.