Роял Юнион направи пълен обрат като гост на Брага

Белгийският Роял Юнион поднесе изненадата в група D на Лига Европа и надделя с 2:1 като гост на Брага. Победата за тима на Карел Геретс донесе Густав Нилсон (86’, 90’) с две попадения в самия край на срещата, след като домакините бяха повели чрез Абел Руис в 49-ата минута.

Гостите започнаха добре двубоя и на няколко пъти пропуснаха добри положения в своя полза. Тяхно попадение в средата на първата част бе отменено поради засада, но до края на първата част те продължиха да са по-опасния тим.

Противно на логиката домакините излязоха напред в 49-ата минута, когато Руис получи в наказателното поле и откри резултата. Гостите обаче продължиха да търсят попадението и то дойде в 86-ата минута, когато Нилсон се възползва от центриране и изравни. Само няколко минути отново той се възползва от ново подаване към себе си в наказателното поле и реализира второ попадение за пълния обрат на Роял Юнион.

С тази победа белгийският тим вече има пълен актив от 9 точки и води убедително в групата, а Брага е веднага след това с 6.

Снимки: Imago