Скамака донесе победата на Уест Хам в Белгия

Влезлият като резерва Джанлука Скамака донесе победата на Уест Хам при гостуването на Андерлехт с 1:0. “Чуковете” записаха трети пореден успех в група В на Лигата на конференциите. Италианският национал се разписа в 79-ата минута.

Андерлехт е втори в групата с актив от 4 точки. Трети вече е Силкеборг, който разби ФКСБ с 5:0. Датчаните отбелязаха два гола в първите седем минути и не погледнаха назад.

Тимът на Дейвид Мойс контролираше топката в големи периоди и създаде доста положения, въпреки че мениджърът бе направил цели девет промени от мача с Уулвс в първенството. Микаил Антонио и Саид Бенрама пропуснаха добри възможности.

Вратарят на гостите Алфонс Ареола нямаше много работа преди да направи страхотно спасяване, за да отрази удар на Силва. Мойс три смени 20 минути преди края, като в играя се появиха Деклан Райс, Лукас Пакета и Скамака. Това решение доведе до успех на Уест Хам, тъй като Пакета асистира на Скамака за победния гол.