ПСВ постигна разгром в Швейцария

ПСВ Айндховен записа първа победа в груповата фаза на Лига Европа, след като разби Цюрих с 5:1 като гост. Нидерландците решиха мача преди почивката. Те водеха с три гола до 21-ата минута след две попадения на Йорбе Вертесен и едно на Коди Гакпо. Шави Симон увеличи аванса на гостите в 35-ата минута, а Гакпо добави още едно попадение в началото на второто полувреме.

Тимът на Рууд ван Нистелрой започна на висока скорост и поведе в 10-ата минута. Обиспо изведе Вертесен през центъра и нападателят откри резултата. Пет минути по-късно играчите на Цюрих загубиха топката и позволиха на Вертесен да напредне на скорост и той не сбърка, удвоявайки аванса на ПСВ. Нова грешка на домакините доведе до трето попадение във вратата им, като този път се разписа Гакпо.

Швейцарците бяха в шок от това развитие, а нещата продължиха да се влошават. В 35-ата минута Симонс направи двойно с Гакпо и направи резултата 0:4. Малко преди почивката Вертесен пропусна да оформи хеттрика си, а след това домакините стигнаха до най-доброто си положение от началото на мача.

Гакпо продължи да тормози защитата на съперника и след почивката. В 55-ата минута той комбинира с Веерман и се разписа с красив удар от границата на наказателното поле. Гакпо вече има 12 гола от началото на сезона. Последваха множество смени и темпото намаля, но ПСВ продължи да създава положения. В 66-ата минута влезлият като резерва Ел Гази удари греда.

Нидерландците бяха близо да изравнят най-голямата си победа като гост в Европа, която е 5:0, но три минути преди края допуснаха гол. Джанатан Окита успя да обележи почетно попадение за Цюрих.

Снимки: Imago