ЛА Бейкърс с безпроблемна втора победа

ЛА Бейкърс се завърна на пътя на победите във Втора дивизия, след като се справи без особени проблеми със съпротивата на Дъ ЕкспендаБолс с крайното 86:58 в двубой от третия кръг. По този начин "златисто-лилавите" излизат временно на лидерската позиция в дивизията с баланс от 2-1, докато Дъ ЕкспендаБолс е на осмо място с актив от 1-1.

Шампионите в Трета дивизия от миналия сезон си осигуриха убедителна преднина в резултата още през първото полувреме, като след неговия край баскетболистите на Бейкърс разполагаха с аванс от 50:28. В началото на третата четвърт дистанцията между двата тима достигна границата от 30 точки, като до финалната сирена символичните домакини не срещнаха проблем да затворят мача в своя полза след 86:58.

Димитър Христов поведе реализаторите за Бейкърс с 16 точки. Георги Христов добави дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби, Мартин Минковски вкара още 13 точки, а с по 10 завършиха Драгомир Иванов и капитанът Манол Миланов.

Борислав Гачев бе най-добър за Дъ ЕкспендаБолс с 14 точки, 11 борби и 6 откраднати топки. Филип Неделчев се отчете с още 13 точки и 5 борби, а Павел Петров приключи с 11 точки и 8 овладени топки.