Титан Пропъртис окупира върха в Първа дивизия

Титан Пропъртис измъкна ценна едноточкова победа над Ероус в среща от третия кръг на Първа дивизия в НАЛБ. Отборът записа успех със 77:76 над "стрелите" и по този начин превзе първата позиция във временното класиране с перфектен актив от 3-0.

След равностойно първо полувреме, завършило при резултат 39:37 в полза на Титан Пропъртис, символичните домакини бяха по-дейни в първите минути от третата четвърт и увеличиха преднината си до осем точки при 45:37. Отборът на Ероус обаче не изпусна своя съперник от поглед и скъси дефицита си до четири точки до края на периода, а в началото на финалната четвърт се стигна и до пълен обрат в мача при 63:66 в полза на "стрелите". Ключови стрелби на Атанас Ангелов върнаха преднината в актива на Титан при 76:73, като до края на срещата момчетата на Мартин Цветанов удържаха аванса си и постигнаха успех със 77:76.

Атанас Ангелов завърши с 23 точки и 6 асистенции за Титан, Свилен Симанов добави 18 точки, 10 борби и 5 асистенции, Кристиян Луканов допринесе с дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби, Теодор Атанасов приключи с 11 точки и 7 завършващи подавания, а Цветелин Велчев финишира с 10 точки и 11 борби.

Георги Чакъров бе над всички за Ероус с 25 точки и 10 борби. Минко Цветанов се разписа с 19 точки, докато Ахилеас Зикас прибави 10 точки и 5 борби.