След срещата на БФС с професионалните клубове

Вихрен вкара 6 на Малеш за купата на АФЛ

Вихрен Сандански победи с 6:0 като гост Малеш-Микрево в среща от турнира за купата на АФЛ. Срещата бе отложена и се игра сега заради ангяжиментите на Вихрен и в турнира за купата на България.

Наставникът на гостите Ивайло Василев даде шанс на много млади футболисти и такива ,които играят по-рядко. Един от дебютантите - Рафаил Пърликов вкара и красив гол с глава две минути преди края. А 15-годишната надежда на клуба Емил Найденов изведе отбора с капитанскта лента. Той вкара гол,но и пропусна дузпа още в 5-тата минута.

Попаденията в мача вкараха Найденов и Яни Тусонджиев преди почивката, а след паузата се разписаха Танги Лоншел,Леандро Силва/2/ и Пърликов. Силва определено бе и най-добрият на терена,като едното му попадение бе от дузпа. Срещата в Микрево изгледаха спонсорът на Вихрен Коко Динев, кметът на община Струмяни Емил Илиев и много футболни хора. В следващия кръг от турнира Вихрен ще гостува на друг аматьорски отбор - Спартак Склаве.