Алонсо отбеляза титлата на Цолов във Формула 4

Българският пилот Никола Цолов спечели титлата в испанската Формула 4 в неделя, при това по впечатляващ начин - 10 победи в 18 състезания, 14 най-бързи обиколки, 12 полпозишъна и 14 победи в класирането при дебютантите.

Това е страхотна новина за българските моторспорт фенове, които в последните години отвикнаха на международни успехи, в Испания и в специализираните моторспорт медии успехът на Цолов също беше отбелязан подобаващо.

И разбира се, Фернандо Алонсо, който е ментор на Никола, също отбеляза титлата на талантливият 15-годишен български пилот. Испанецът помага на Цолов още от годините му в картинга, тази година го привлече като пилот на неговата мениджърска агенция А14 и има роля и за привличането на Никола в академията за млади пилоти на Алпин.

От А14 Мениджмънт също поздравиха Никола за титлата в испанската Формула 4 - най-популярният национален шампионат в тази категория, където той кара за известния Кампос Рейсинг на бившия пилот от Формула 1 Адриан Кампос.