Селта нанесе втората загуба на Бетис

Селта прекъсна серия от две поредни поражения с разлика от три гола, след като надделя с 1:0 над Бетис у дома в двубой от седмия кръг на Ла Лига. Габриел Вейга реализира единственото попадение още в началото, а ситуацията за гостите се усложни в 20-ата минута, когато те останаха с човек по-малко. Така Бетис допусна едва втората си загуба в първенството от началото на сезона.

Селта доминираше през първата част. Габриел Вейга откри резултата още в деветата минута след страхотен изстрел от границата на наказателното поле. Десет минути след това гостите останаха с човек по-малко, след като след намесата на ВАР Луис Фелипе получи червен картон за това, че задържа откъсващия се Ларсен. Оскар Родригес изпълни добре последвалия пряк свободен удар, но Руи Силва успя да спаси.

След почивката Бетис заигра малко по-добре, но с човек по-малко бе трудно на тима на Мануел Пелегрини. Фекир, Морено и Пецея пропуснаха най-добрите възможности за гостите, които в крайна сметка си тръгнаха със загуба от Виго.

Снимки: Imago