Ранен червен картон предреши гостуването на Нюкасъл на Фулъм

Нюкасъл спечели едва втората си победа през сезона и разби с 4:1 Фулъм като гост в мач от деветия кръг на Премиър лийг. Точни за момчетата на Еди Хау бяха точни Калъм Уилсън (11’), Мигел Алмирон (33’, 57’) и Шон Лонгстаф (43’). Домакините успяха да вкарат само почетно попадение чрез Боби Рийд (88’) в края на срещата, когато всичко вече бе решено.

Двубоят започна отлично за гостите, които можеше да вземат преднина още в началото на двубоя, когато първо Дан Бърн стреля с глава, а след спасяване на Бернд Лено, Калъм Уилсън нацели гредата. Нещата станаха още по-лоши за домакините в 6-ата минута, когато те останаха с човек по-малко за нарушение на Натаниел Чалоба за нарушение срещу Лонгстаф.

Само пет минути по-късно Нюкасъл вече бе начело в резултата след попадение на Уилсън, който се обърна отлично и стреля с ъгъла. Второто попадение дойде в 33-ата минута, когато Бруно Гимараеш намери Алмирон и той се разписа с воле за 2:0. Десет минути по-късно резултата доби класическо изражение, след като Лонгстаф се възползва от спасяване на Лено и прати с глава топката в мрежата за трети път.

Нюкасъл започна също толкова интензивно и втората част, а Уилок бе близо до четвърто попадение, но отново Лено спаси. Малко след това отново Алмирон се възползва от добро подаване именно на Уилок и отбеляза за 4:0. Домакините достигнаха в 83-ата минута до почетното си попадение чрез Боби Рийд, който се възползва от центриране и се разписа за 4:1.

Нюкасъл в момента заема седмото място след 8 изиграни двубоя и има 11 точки. От своя страна Фулъм заема следващото осмо място със също толкова точки от същия брой двубои.

Снимки: Imago