Националният отбор на България по хандбал за жени победи шампиона Бяла

Националният отбор на България по хандбал за жени победи клубния шампион на страната Бяла с 42:27 (18:16) в контролна среща в Дряново.

Националките се готвят под надзора на Петя Панчева и Веселина Златева и на треньора на вратарите Анита Хараланова на лагер в Габрово преди срещите срещу Италия от първата фаза на квалификациите в зона Европа за следващото Световно първенство на 2 ноември във Варна и на 6 ноември в Киети.

За Бяла в срещата не участваха Полина Трубицина, капитанката Соня Богданова и Мария Маслева, а Ирене Иванова игра по едно полувреме за двата отбора. След равностойна първа част националките натрупаха преднина, след като на полето за съперника излязоха част от девойките от школата на клуба.

Лора Сарандева и Мари Томова вкараха по 9 гола за България, по 6 пъти се разписаха Лидия Ковачева и Габриела Георгиева, а Стефани Петрова добави 5. За състава на Бяла 11 гола реализира украинката Христина Бабий, а 6 добави румънката Юлиана Таке.

Българският тим днес ще пътува до Бяла за мач с румънския клубен отбор ЧСМ Слатина, който в неделя ще премери сили в още една контрола и с Бяла.