Нишиока спря Рууд, Шаповалов продължава напред в Сеул

Световният номер 2 Каспер Рууд изненадващо отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Сеул, Република Корея, от сериите АТП 250. Норвежецът загуби от 56-ия в света японец Йошихито Нишиока с 2:6, 6:3, 2:6 след близо два часа игра.

Нишиока ще срещне на полуфиналите победителя от срещата между американците Маккензи Макдоналд и Александър Ковачевич.

Четвъртият в схемата Денис Шаповалов се класира за полуфиналите, след като надигра без проблеми молдовеца Раду Албот с 6:2, 6:2 за час и 13 минути.

Канадецът достига до полуфинал на турнир на АТП за втори път тази година след надпреварата в Дубай през март.

В спор за място на финала Шаповалов ще срещне американеца Дженсън Бруксби, който продължава напред в турнира без игра след отказване на съперника му на четвъртфиналите британеца Камерън Нори, който преди мача даде положителен тест за коронавирус.

Наградният фонд на турнира в Сеул е 1 117 930 долара.