Естонският пилот Ойт Танак поведе в рали "Нова Зеландия"

Естонецът йт Танак поведе в рали "Нова Зеландия", което е 11-ият кръг от Световното първенство.

Танак с Хюндай записа най-добро време от 1:45,8 минути на специалния пролог в Оуклънд, като остави далеч зад себе си лидера в генералното класиране Кале Рованпера, който остана шести.

Световният шампион от 2019 година Танак, който в момента е втори в генералното класиране, изпревари ирландеца Крейг Брийн с Форд, който остана на 9 стотни, както и съотборника си в Хюндай - белгиеца Тиери Нювил, който завърши на 1,6 секунди.

Кале Рованпера с Тойота е на шесто място на 2,6 секунди зад временния лидер. 22-годишният финландец обаче може да стане още тази неделя най-младият световен шампион, като трябва да спечели 8 точки.

Рованпера победи вече в пет ралита през този сезон, като има 207 точки срещу 154 за Танак и 131 за Тиери Нювил.

Осемкратният световен шампион Себастиен Ожие, който участва само в някои ралита през сезона, е на 8-а позиция с 4,5 секунди изоставане.

Утре ще се проведат шест етапа от рали "Нова Зеландия".

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите състезания от MotoGP, WRC, NASCAR и Supercars, на живо, само в ефира на MAX Sport.