Швейцария изпрати Чехия в дивизия "В"

Швейцария спечели последния си мач от група 2 на дивизия "А" в Лигата на нациите срещу Чехия с 2:1. срещата бе важна и за двата тима, тъй като с този успех "кръстоносците" си гарантираха оставането в тази дивизия и за следващото издание на турнира, докато за чехите поражението бе фатално и те изпадат в по-долната дивизия.

Домакините вкараха два бързи гола в средата на първото полувреме. В 29-ата минута Джердан Шакири центрира отдясно и сложи топката на главата на Ремо Фройлер, който отблизо вкара за 1:0.

Само минута по-късно гостите сбъркаха при разиграването на топката, Брийл Емболо отне и с удар по земя вкара за 2:0.

Чехия все пак върна интригата в 45-ата минута, когато Давид Зима напредна почти до аутлинията и върна за Патрик Шик, който отблизо засече във вратата за 2:1.

През второто полувреме "кръстоносците" можеха да решат всичко в своя полза с трети гол, но попадението на Рубен Варгас не бе зачетено заради засада.

В крайна сметка победата е за Швейцария и тимът завършва на 3-ото място м крайното класиране в групата с 9 точки. Чехия е на последната 4-та позиция с 4 точки.