Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Женският отбор на САЩ подобри рекорда си с 27-а поредна победа на Световни първенства

Келси Плъм вкара 20 точки, Челси Грей добави 16 за победата на тима на САЩ над Босна и Херцеговина със 121:59 на Световното първенство по баскетбол за жени. С това отборът подобри собствения си рекорд по поредни победи на Световни първенства, като постигна 27-и успех.

Тимът не е губил от полуфинала срещу Русия през 2006 година. Преди това американките имаха 26 победи в периода 1994-2006. Съветският съюз държи световни рекорд с 56 поредни усреха от 1959-а до 1986-а.

Американките спечелиха всичките си мачове в групата със средна разлика от съперничките си от 46,2 точки.

Тимът на САЩ не успя да подобри рекорда си от 145 точки, но победата бе достатъчно впечатляваща, като в 10-ата минута водеха с 33:15, а след това и с 63:31 на почивката.

В американския тим липсваше Джуъл Лоъд, но която бе дадена почивка. Калея Копър започна на нейното място и завърши с 11 точки.

Николина Елез бе най-резултатна за босненките с 19 точки.

В друг мач вторник Пуерто Рико се наложи над Република Корея с 92:73, за да се класира за първия си четвъртфинал. Китай победи Белгия с 81:55 за второто място в групата.
Канада ще играе срещу Мали, Франция се изправя срещу Сърбия, а Австралия - срещу Япония.