Отличен Нестеров хвърли първата „бомба“ в квалификациите на Sofia Open

Вторият български представител в квалификациите на Sofia Open Пьотр Нестеров поднесе първата голяма изненада в тази фаза на турнира. 19-годишният тенисист надигра със 7:6 (4), 6:4 Салваторе Карузо в двубой от първия кръг на пресявките, който продължи впечатляващите 2 часа и 16 минути предвид двата сета на срещата.

Донски и Нестеров срещу италианци в квалификациите на Sofia Open

Нестеров до днес не беше играл в нито един мач от турнир, организиран от АТР, включително и квалификации. Въпреки това 884-тият в ранглистата демонстрира разнообразна и смела игра, както и характер, за да неутрализира силните удари на далеч по-опитния си съперник, който сега е 270-и в света, но е достигал до №76 в класацията на мъжкия тур.

Александър Донски отстъпи пред Андреас Сепи на старта на квалификациите за турнира по тенис Sofia Open

29-годишният италианец след няколко маратонски гейма на два пъти повеждаше с пробив в първия сет (за 1:3 и 4:5), но на свой ред нашенецът бързо връщаше брейковете и така се стигна до решаващия тайбрек. Там по-младият тенисист реализира три минипробива срещу само един на опонента и заслужено спечели първата част. Във втория сет Нестеров проби сервиса на съперника си още в началото и не допусна изравняване на геймовете в нито един момент.

Така родният тийнейджър спечели още в своя дебют на турнира в София, като посвети своята победа на друг български тенисист - Александър Лазаров, който му помага със своите съвети. Утре предстои втори мач за Нестеров в квалификациите и ако победи представителя на Швеция Драгош Николае Мадараш, то той ще влезе в основната схема на Sofia Open.

Снимки: start-photo.bg