Драматична развръзка прати Израел в Лига "А"

Израел победи с 2:1 Албания и си осигури промоция за най-силната дивизия в Лигата на нациите. Отборът на Алон Хазан стигна до триумфа с гол в добавеното време на резервата Тай Барибо. По този начин израелците събраха 8 точки и са недостижими за останалите два тима в група 2 на Лига "В".

Изхвърлянето на Русия от международните турнири остави групата само с три отбора и направи борбата за първото място още по-изострена. Израел се очерта като фаворит най-вече благодарение на победата си при гостуването в Албания, а днес повали същия съперник. Албанците са на дъното с 1 точка и в последния кръг трябва да победят Исландия, за да се спасят от изпадане в Лига "C".

Израел поведе в началото на второто полувреме, когато Гавриел Каниховски центрира, а Шон Вайсман изпревари централните защитници на Албания и отблизо засече топката във вратата за 1:0. Този резултат се запази чак до 88-ата минута. Тогава Мюрто Узуни смълча феновете на "Блумфийлд" в Тел Авив със зрелищно попадение след кратко разбъркване в наказателното поле. Домакините обаче бяха твърдо решени да грабнат победата и в добавеното време Барибо наказа груба грешка в отбраната на албанците, носейки така важните три точки на тима си.