Република Корея с първа победа на Световно от 12 години насам

Лий-сеул Канг реализира 37 точки, за да помогне на националния отбор на Република Корея при успеха над Босна и Херцеговина с 99:66 (25:20, 20:17, 31:151, 23:14) в Сидни, с което страната записа първата си победа на Световно първенство по баскетбол за жени от 12 години насам.

Република Корея заема пето място в група „А“ на първенството в Австралия, с един успех от три мача. Отборът, който участва на 16-и пореден шампионат на планетата, се изравни по този показател със състава на САЩ. Корейките обаче нямаха победа от 2010 година, когато надиграха Япония. Канг отбеляза 7 тройки, плюс 8 борби и 5 асистенции.

В останалите мачове тимът на САЩ се справи с Китай със 77:63 (18:13, 26:12, 12:22, 21:16) за трета поредна победа от три изиграни мача и оглавява класирането в група „А“, докато китайките са втори с баланс 2-1.

Американките удължиха победната си серия на Световно първенство на 25 мача, а последната им загуба е от полуфиналите през 2006 година, когато отстъпиха пред Русия. Баскетболистките на САЩ вече си осигуриха място на четвъртфиналите и са на една победа от рекорда от 26 поредни успеха на Мондиал от периода 1998-2006 година.

Пуерто Рико претърпя поражение от Белгия с 65:68 (11:12, 20:19, 17:18, 17:19). Белгийките заемат трето място с 2 победи и 1 загуби, съставът на Пуерто Рико е четвърти с баланс 1-2, пети са корейките, а на последната, шеста позиция във временното класиране е отборът на Босна и Херцеговина с три поражения.

Снимки: Gettyimages