Рилски спортист спря победната серия на Костинброд

Рилски спортист и Костинброд завършиха при резултат 0:0 в мач от 8-ия кръг на група “Б” на Югозападната Трета лига. Двата отбора не предоставиха особено интересен двубой и чистите положения бяха доста малко. Така гостите от Костинброд губят първи точки през този сезон, след като досега отборът имаше само победи и нито една загуба или равенство. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg и Sportal TV

Двата отбора започнаха равностойно двубоя, като домакините от Самоков търсеха повече попадението, но така и не се създадоха опасно положение. Лошата новина за Костинброд дойде дойде в 6-ата минута, когато Цветомир Тодоров напусна принудително терена и на негово място се появи Теодор Милошев.

16 Рилски спортист - Костинброд

В 29-ата минута Стефан Неделчев засече топката с глава след центриране от статично положение, но я прати над напречната греда. В 40-ата минута Костинброд организира хубава атака, при която влезлият като резерва Милошев опита фалцов удар от границата на наказателното поле, но отново в аут.

До края на първото полувреме повече интересни положения нямаше и така двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

През второто полувреме определено мачът стана по-динамичен, но отново чистите положение през първите минути липсваха. В 59-ата минута обаче при едно от центриранията вратарят на Костинброд изпусна топката и се стигна до хаос в наказателното поле на гостите. Няколко секунди по-късно Василев стреля с глава, но неточно.

Последваха минути, в които не се случи нищо интересно, но за сметка на това мачът доста се поизнерви, като имаше доста спорове от страна и на двата отбора както със съдията, така и с противника.

В 88-ата минута Орлин Старокин излезе сам срещу вратаря и стреля от малък ъгъл, но Валентин Галев спаси.

РИЛСКИ СПОРТИСТ 0:0 КОСТИНБРОД

Стартови състави:

Рилски спортист: 1. Майкъл Матев, 13. Петър Рогозански, 4. Виктор Колев, 8. Тихомир Крумов, 15. Денис Бучев, 5. Орлин Старокин, 17. Павел Петков, 7. Иван Вълчанов, 22. Радослав Василев, 19. Мартин Динов, 21. Стефан Неделчев;

Костинброд: 1. Валентин Галев, 6. Георги Илиев, 4. Петьо Иванов, 18. Георги Тодоров, 23. Стефан Темелков, 13. Цветомир Тодоров, 7. Стефан Методиев, 19. Илия Петков, 2. Даниел Васев, 10. Лъчезар Георгиев, 88. Борислав Будинов.

Снимки: Владимир Иванов