Цветелин "CeRq" Димитров и компания най-сетне си припомниха вкуса на победата, силен EG размаза турския №1

Evil Geniuses надигра Eternal Fire в третия си двубой от група D на турнира по CS:GO ESL Pro League с 2:0 (16-9, 16-4). След този триумф отборът на Цветелин "CeRq" Димитров заличи лошата си серия от загуби, като взе и втория си успех на LAN за годината. Утре от 13:30 "гениите" ще опитат да си спечелят място директно на елиминационен мач срещу испанците от Movistar Riders, които към момента са с актив от 0-3.

Двубоят стартира с избора на EG - Inferno. В началото на играта и двата отбора играха рунд за рунд, разменяйки си точки. Цялото първо полувреме премина доста несигурно за всички играчи, но "гениите" съумяха да вземат преднината точно преди почивката.

Изклизайки за халф №2, CeRq и компания сякаш съвсем бяха променили стратегията си. Те се представиха в пъти по-стабилно и успяха да доминират над турските си съперници в ролята на CT. Нашето момче допусна няколко ключови грешки, но страхотната игра на лидера Санжар "neaLaN" Ишаков бе достатъчна, за да запази точките за отбора.

Морално сломени, турските геймъри нямаха шанс да спрат мотивирания EG на собствения си избор Dust 2. Първото полувреме, по време на което "гениите" играха като CT, тимът успя да си запази огромна преднина над Eternal Fire с 12-3, нуждаейки се само от 4 рунда, за да си тръгне с първа победа в "Про Лигата" от години насам.

След също толкова лесен втори халф от Evil Geniuses заличиха веднъж за винаги лошата си серия от безброй загуби, допуснати от играчите през последните месеци. Освен новият капитан, за американците чудесно се представиха Винсент "Brehze" Кайонт и Тимъти "autimatic" Та.