Берое победи дубъла на Ботев (Пловдив) в контрола

Берое се наложи с 2:0 над дубъла на Ботев (Пловдив) в контролна среща, играна на “Футболен комплекс Ботев 1912”. През целия двубой играта бе предимно в половината на домакините, но през първата част „зелените“ не успяха да намерят верния път към вратата.

Берое привлече защитник на Нанси

В 7-ата минута Рука центрира в пеналта, а там Кръстев отправи удар с глава, но топката срещна гредата. Следващата опасна ситуация дойде в 20-ата минута, когато Спас Георгиев засече топката от въздуха, но стражът на домакините се намеси блестящо и спаси. В средата на полувремето опасни удари на Тунгара и Кръстев минаха на сантиметри от гредата.

В 61-ата минута Луизиньо бе съборен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа в полза на Берое. Зад топката застана Тунгара, който хладнокръвно реализира и откри резултата.

Второто попадение падна в 76-ата минута, когато Луизиньо напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле, а там Лукас Мартинс бе най-съобразителен и удвои – 0:2

Берое (първо полувреме): Иван Караджов, Рука, Димитър Пиргов, Томас Фонтен, Георги Динков, Абел Абисе, Симеон Мечев, Спас Георгиев, Абубакар Тунгара, Калоян Кръстев, Божидар пенчев.

Берое (второ полувреме): Иван Гошев, Николай Николаев, Георги Динков, Томас Фонтен, Стелиян Николов, Валентино Пулиезе, Абел Анисе, Симеон Мечев (61′- Лукас Мартинс), Абубакар Тунгара (61′- Божидар Пенчев), Луизиньо, Рука; (61′- Спас Георгиев).

Снимка: beroe.bg