Лацио опита да измие европейския срам с разгром над новак

Лацио опита да се реваншира на феновете си, след като в четвъртък допусна тежка загуба в Лига Европа, когато бе разбит от Мидтиланд с 5:1. Римляните бяха крайно мотивирина и си го изкараха на Кремонезе. Те спечелиха гостуването си на новака с 4:0, а можеше да победят и с по-голям резултат.

Чиро Имобиле откри резултата в седмата минута, а в 21-ата удвои от дузпа. Сергей Милинкови-Савич отбеляза трето попадение в добавеното време на първата част. В 79-ата минута резервата Педро също се разписа.

Имобиле изведе "орлите" още в седмата минута, след като бе изведен от Милинкович-Савич и преодоля вратаря от малък ъгъл. Голмайсторът на гостите удвои след дузпа, отсъдена за игра с ръка на Локошвили. В края на първата част Милинкович-Савич се разписа от добавка, след като удар на Дзакани бе отразен от Раду.

Кремонезе опита да промени нещо и започна по-добре второто полувреме и създаде няколко положения. Имобиле обаче беше близо до хеттрик, но вратарят на домакините отрази негов удар. Проведел пък направи ново спасяване след задна ножица на Десерс. Лацио стигна до четвърти гол, като този път Имобиле асистира, а попадението бе дело на Педро. Малко преди края Романьоли нацели гредата след удар с глава.

Снимки: Gettyimages