Монпелие се наложи над Страсбург

Монпелие спечели ценна победа над Страсбург с 2:1 в мач от френската Лига 1. Домакините откриха чрез Арно Нордин в 17-ата минута. Тогава той скочи най-високо след корнер на Тежи Савание и заби топката с глава в земята и тя влезе в левия ъгъл на вратата на Селс

В самия край на първото полувреме Нордин вкара втори гол с глава след асистенция на Савание, но той не бе зачетен заради положение на засада за нападателя.

В 86-ата минута Абиб Диало изравни за Страсбург. Отново след изпълнение на корнер той овладя топката и я прати с мощен шут в левия ъгъл на вратата на домакините.

В петата минута на добавеното време Савание донесе победата на домакините от дузпа, при която вратарят Селс пипна топката, но не успя да я отклони и тя влезе в мрежата.

Монпелие се изкачи на шесто място в класирането, а Страсбург остава в долната половина, като все още няма победа в първенството.