Алексис Санчес с два гола за успех на Марсилия, Монпелие с историческа победа

Марсилия постигна нова победа в шампионата на Франция. В двубой от четвъртия кръг марсилци се наложиха с 3:0 при гостуването си срещу Ница. Марсилия е на първо място в класирането с актив от 10 точки, но Пари Сен Жермен играе по-късно днес.

Дербито на Лазурния бряг започна с натиск на гостите и още в десетата минута Алексис Санчес откри резултата след подаване на Жонатан Клос. В 37-ата минута Нуно Таварес направи безпомощен вратаря Каспер Шмайхел, покачвайки преднината за Марсилия на две попадения. Пет минути след това Санчес реализира второто си попадение, оформяйки класическия успех в полза на гостуващия отбор.

В друга среща от кръга Монпелие разгроми като гост Брест със 7:0. Отборът от Южна Франция реализира три гола в рамките на само 11 минути, за да запише най-голямата победа на чужд терен в своята история.

С два гола след почивката се отличи Валер Жермен, а Монпелие водеше в резултата с 5:0 през първата част. Пиер Ли-Мелу от домакините получи червен картон в 50-ата минута и направи задачата на гостите още по-лесна. В други мачове от кръга Тора се наложи с 3:1 у дома над Анже, докато Лориен спечели с 2:1 на своя терен срещу Клермон.

По-рано днес Нант постигна първа победа през новия сезон в Лига 1. В двубой от четвъртия кръг "канарчетата" се наложиха с 3:1 у дома след обрат срещу Тулуза. Гостите контролираха началните минути от двубоя и след четвърт част игра мароканецът Закария Абухлал закономерно откри резултата с първото си попадение след трансфера от АЗ Алкмаар през лятото.

Нант подобри значително играта си след почивката и в 50-ата минута Еван Гесан възстанови равенството. Само пет минути след това Гесан асистира за попадението на Мостафа Мохамед, извел домакините напред. Моузес Саймън оформи крайното 3:1 в 61-ата минута след подаване на Мохамед.

Снимки: Imago